TYMPANOL emulzia 2x25ml

Tympanol emulzia 2 x 25 ml emulsio ad us vet.

6,75  s DPH

6,43 bez DPH

Dostupnosť Na centrálnom sklade (do 24 - 48 hodín)

TYMPANOL emulzia 2x25ml.


Charakteristika:
 Tympanol je prípravok s obsahom polydimetylsiloxanu, aktivovaného koloidným oxidom kremičitým vo forme emulzie ako účinný prostriedok pri plynatosti a ako odpeňovací prostriedok, založený na rozrušovaní peny ovplyvňovaním povrchového napätia. Spôsobuje splývanie plynových bubliniek a uľahčuje tak odchod plynov. Popis vet. prípravku Biela až slabo nažltlá, ľahko roztrepateľná emulzia.

 Oblasť použitia Všetky stavy sprevádzané nadmerným hromadením plynov tráviacom trakte: akútne penové zdutie (meteorizmus) prežúvavcov pri náhlom prechode zo suchého krmiva na zelené (po skrmovaní mladej ďateliny, lucerny, strukovín, zeleniny a pod.) meteorizmus teliat, spôsobený dietetickými chybami akútne zdutie králikov plynová kolika u koní ako odpeňovací prostriedok pri otravách penivými prostriedkami.

Zloženie:
1 ml prípravku obsahuje

Účinná látka:
Simethiconum 85 mg (= aktivovaný Dimeticon = aktivovaný Polydimetylsiloxan)

Pomocné látky:
Methylparabenum, Propylparabenum, Propylenglycolum, Aqua purificata

Cieľový druh zvierat
Hovädzí dobytok, kone, ovce, kozy, králiky.

Spôsob podania:
 Perorálne, vo fľaši alebo sondou dobre zamiešané vo vode. Pri včasnom podaní (pri zachovanej peristaltike) sa zlepšenie zdravotného stavu dostaví za 10-20 minút. V ťažších prípadoch sa Tympanol emulzia zriedený a dobre pretrepaný s vodou vstrekne do bachora injekčnou striekačkou. Miesto vpichu do bachora je podobné ako pri trokárovaní. Pri vstrekovaní tekutiny sa pohybuje ihlou rôznymi smermi tak, aby preparát prišiel do styku s čo najväčším obsahom bachora.

Dávkovanie:
– hovädzí dobytok, kone……….25 ml rozmiešané v 3-5 litroch vody
– teľatá, ovce, kozy …………..10-15 ml prípravku, rozmiešané v 1-2 litroch vody
– králiky……………………….1 čajová lyžička

25 ml je jednorazová dávka pre dospelý hovädzí dobytok, koňa alebo pre 4 teľatá, ovce a kozy.

Pred použitím pretrepať!

Skladovanie: Pri teplote do 25oC, chrániť pred svetlom a mrazom.
Ochranná lehota: Bez ochrannej lehoty.
– Čas použiteľnosti 3 roky.
– Len pre zvieratá.
Uchovávať mimo dosahu detí!
– Bez predpisu veterinárneho lekára. Schval. č. SR: 000401/R/99-S

Zobraziť celý popisSkryť celý popis
Hmotnosť 0,1 kg

Recenzie

Dobrá cena, rýchle doručenie.

Majú všetko čo človek potrebuje keď si ide objednať ,tovar ak nieje čo sa stáva malo kedy je možné nahradiť od iného výrobcu , a doručia vám všetko , Veľmi odporúčam Tomáš

Dobré skúsenosti a objednávala som prví krát

Výborná kvalita služieb a produktov

Rýchle dodanie, bezproblémov,odporucam

Super rýchla dodávka, objednáš, hneď sa jej venujú a rýchlo expedujú

Veľmi som spokojná

rýchlosť doručenia

Rýchle dodanie, tovar splnil očakávania, odporúčam

Veľká spokojnosť , rýchle dodanie

[]